KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707050
nr 1570 7050
Börje Såndberg
(1908-1993), Sverige
Oljemålning, Kustparti, Monogramsignerad, Daterad -47. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62
Börje Såndberg, svensk bildkonstnär född i Växjö 1908, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:36:25
500 kr
600 kr
1.300 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
Börje Såndberg
Läs mer om Börje Såndberg